HONOUR ROLL

AFFILIATE CHAMPIONS

YEAR AFFILIATE
2020
Gold Coast Touch Association
2019
Brisbane Metropolitan Touch Association (BMTA)

DIVISION CHAMPIONS

Men’s Open Premier
Champions: Rockhampton (7)
Runners Up: Redlands (5)
Player of the Final: Damon Moore (Rockhampton)

 

Women’s Open Premier
Champions: Caboolture (3)
Runners Up: UQ Rebels (1)
Player of the Final: Catherine Sargent (Caboolture)

 

Mixed Open Division A
Champions: Palm Beach (7)
Runners Up: Coolum (6)
Player of the Final: Scott Prince (Palm Beach)

 

Men’s Open Division A
Champions: Springfield (7)
Runners Up: Redlands (4)
Player of the Final: De-Shaun Lifu-Bray (Springfield)

 

Women’s Open Division A
Champions: BMTA (7)
Runners Up: Ipswich (1)
Player of the Final: Josie Pugh (BMTA)

 

Men’s 20s
Champions: Toowoomba (6)
Runners Up: Townsville (5)
Player of the Final: Lachlan Watt (Toowoomba)

 

Women’s 20s

Champions: Gold Coast (7)
Runners Up: Townsville (3)
Player of the Final: Shatalii Mooney-Stack (Gold Coast)

 

Mixed 20s
Champions: Caboolture (7)
Runners Up: Springfield (5)
Player of the Final: Nilesh Hayward 

 

Men’s 30s
Champions: Palm Beach (3)
Runners Up: Kawana (2)
Player of the Final: Ben Wieczorek (Palm Beach)

 

Mixed 30s
Champions: Gold Coast (11)
Runners Up: Yarrabilba (7)
Player of the Final: Tu Whakatihi-Paikea (Gold Coast)

 

Men’s 40s
Champions: Gold Coast (7)
Runners Up: BMTA (5)
Player of the Final: Aaron Jones

 

Women’s 40s
Champions: BMTA (5)
Runners Up: Ipswich (4)
Player of the Final: Sharyn Madders (BMTA)

 

Men’s 45s
Champions: Palm Beach (7)
Runners Up: Toowoomba (2)
Player of the Final: Scott Einsenhauer

 

Men’s 50s
Champions: Redlands
Runners Up: BMTA

 

Men’s 55s
Champions: Gold Coast (2)
Runners Up: Caboolture (0)
Player of the Final: Stephen Womersley (Gold Coast)

Men’s Open Premier
Champions: Rockhampton (7)
Runners Up: Redlands (5)
Player of the Final: Damon Moore (Rockhampton)

 

Women’s Open Premier
Champions: BMTA UQ Rebels (5)
Runners Up: Gold Coast (1)
Player of the Final: Sammy-Jo Curtis (BMTA)

 

Mixed Open Division A
Champions: Springfield Stingers (8)
Runners Up: Brothers (6)
Player of the Final: Dylan Hennessey (Springfield Stingers)

 

Men’s Open Division A
Champions: Ipswich (7)
Runners Up: Brothers (5)
Player of the Final: Aaron Rosen (Ipswich)

 

Women’s Open Division A
Champions: BMTA Mustangs (5)
Runners Up: BMTA UQ Rebels (1)
Player of the Final: Breanna Eales (BMTA Mustangs)

 

Men’s 20s
Champions: Rockhampton (5)
Runners Up: Gold Coast (1)
Player of the Final: Flynn Kelso (Rockhampton)

 

Women’s 20s

Champions: BMTA Storm (3)
Runners Up: Toowoomba (1)
Player of the Final: Amelia Chadburn (BMTA Storm)

 

Mixed 20s
Champions: Gold Coast (4)
Runners Up: Caboolture (2)
Player of the Final: Ngakau Perry (Gold Coast)

 

Men’s 30s
Champions: Palm Beach (8)
Runners Up: Caboolture (2)
Player of the Final: Aaron Jones (Palm Beach)

 

Mixed 30s
Champions: Kawana (10)
Runners Up: Coolum Blue Fin (2)
Player of the Final: Justin Otto (Kawana)

 

Men’s 40s
Champions: Gold Coast (9)
Runners Up: Toowoomba (3)
Player of the Final: Ricky Best (Gold Coast)

 

Women’s 40s
Champions: Palm Beach (2)
Runners Up: Ipswich (1)
Player of the Final: Teena McILveen (Palm Beach)

 

Men’s 45s
Champions: Palm Beach (5)
Runners Up: Toowoomba
Player of the Final: Damien Hofmeyer (Palm Beach)

 

Men’s 50s
Champions: Townsville Sharks (3)
Runners Up: Redlands (2)
Player of the Final: Edward Pardon (Sharks)

 

Men’s 55s
Champions: Cairns Pirates (3)
Runners Up: Redlands (2)
Player of the Final: Larry Hunter (Cairns)